Akceptacja, Samowspółczucie i ukojenie Wewnętrznego Krytyka

Jak dotrzeć do spokojnego i bezpiecznego miejsca w sobie? Miejsca bez krytyki i osądu… Jak wewnętrzną harmonię zamanifestować  w relacjach z innymi?

warsztat  Jelenia Góra

Bywamy bardzo krytyczni wobec siebie. Czy kiedy włączy się nam tendencja do nasilonej samokrytyki to jednocześnie możemy kochać siebie? A możemy wtedy swobodnie kochać innych? Czyli bez osądzania, potępiania, wytykania błędów? Bez czepiania się o drobiazgi i bez wypominania przeszłości?
…To jest trudne

Jeśli mamy w sobie aktywnego Wewnętrznego Krytyka wobec nas samych, to często postrzegamy przez niego także innych…

Remedium może być uważne odnajdywanie spokoju w sobie. Raz za razem zwrócenie się do tej części nas samych, w której odczuwamy harmonię. Zwrócenie się do tej bezpiecznej części nas samych…

Relaks kobieta i mężczyzna nad morzem

Zapraszamy Cię do kolejnej Przygody jaką jest spotkanie ze sobą samym / sobą samą.

Już 11 maja o godz. 13:00 rozpoczniemy relaksacje i medytacje prowadzące do takiego Tajemniczego Ogrodu w Tobie 🙂
Znajdź czas dla siebie… i obdarz siebie czułością, troską, uważnością.
Czas ukoić Wewnętrznego Krytyka…
I obdarzyć siebie i innych zdrową Miłością…
Już czas 🙂

„Jeśli nie kochasz siebie, nie będziesz w stanie kochać innych. Jeśli nie masz dla siebie współczucia, nie będziesz w stanie rozwinąć współczucia dla innych. ”
Dalajlama

serce

Jak wyglądają warsztaty?

Technicznie nasza praktyka będzie prosta, ponieważ są to medytacje i relaksacje prowadzone, gdzie krok po kroku daję Ci wskazówki do ćwiczenia. Nauczysz się pomocnych technik medytacyjnych i relaksacyjnych: równoważące oddychanie, praca z wewnętrznym krytykiem, poczucie bezpieczeństwa.

Nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia z relaksacją czy medytacjami. Po prostu przyjdź i ciesz się tą chwilą dla siebie. Chłoń ją, czerp dla siebie to co najlepsze i pozwól sobie na doświadczanie – z miłością i akceptacją…

Zapraszamy Cię na spotkanie ze Sobą!

„To jak kochasz siebie, tak uczysz innych kochać ciebie”
Rupi Kaur

Pokażę Ci kroki prowadzące do wewnętrznego spokoju. Potrenujesz różne techniki. A między nimi będziemy robili sobie przerwy na rozruszanie i herbatę 🙂

Po każdej technice robimy krótką przerwę, więc komfort ćwiczenia jest zapewniony!

Będziemy medytowali leżąc na macie, ale także będą medytacje w pozycji siedzącej, więc możesz usiąść na krześle, na wałku, po turecku, na piętach – tak, jak Ci będzie wygodnie. Możesz zmieniać pozycję kiedy tylko zechcesz a ja będę pilnował, aby ćwiczenia nie trwały za długo – aby wszystko przebiegało łagodnie i komfortowo 🙂

Nie ma żadnych przeszkód do relaksacji i medytowania. Wystarczy położyć się lub usiąść i podążać za instrukcjami.

Zajęcia mają charakter świecki – nadają się dla każdego bez względu na własne poglądy, wyznawaną religię, czy kulturę pochodzenia.

Uczymy się technik siedząc i leżąc. Maty, koce oraz inne akcesoria znajdują się na miejscu. Przyjdź w wygodnych, najlepiej sportowych rzeczach, weź ze sobą ciepłą bluzę oraz ciepłe skarpetki. Jeśli możesz, to weź ze sobą ulubiony koc 🙂

Relaksacje i Medytacje – miejsce i zapisy

Warsztat odbędzie się w sobotę w Idea Club (budynek Apteki Sudeckiej – tam mamy także swój gabinet) – ul. Bacewicz 22, Zabobrze. Autorem jest psycholog Tomasz Kurzydłowski.

Wstęp: 
Zapłacisz dopiero przy wejściu na salę, ale wcześniej koniecznie ZAREZERWUJ sobie miejsce wysyłając mail: tomaszkurzydlowski@gmail.com
Jeśli klikniesz w wydarzeniu na Facebooku „wezmę udział” to masz już rezerwację i nie musisz wysyłać emaila 🙂

Zaproś swoją Bliską Osobę. Razem przyjemniej się ćwiczy i dzieli doświadczeniami 🙂 Niech Miłość się rozprzestrzenia ♥

Zapytania i informacje:
tel. 663 87 77 87, lub tomaszkurzydlowski@gmail.com

Tomasz Kurzydłowski

– psycholog, instruktor medytacji. Od nastolatka interesuje się samorozwojem i duchowością. Ukończył Studium Psychotroniczne Doradztwa Życiowego (Łódź), Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS ze specjalnością psychologia kliniczna (Wrocław), Studia Zawodowe Coachingu (Wrocław), Studium Terapii Par (Wrocław) i liczne kursy psychologiczne i terapeutyczne.

Autor i współautor programów i warsztatów rozwoju osobistego, m.in. Strategia Budowania Poczucia Własnej Wartości, Lęk Przed Oceną ze Strony Innych, Transformacja Wzorców Miłości i Związków.

Razem z żoną Joanną Stelmach prowadzi Centrum Pomocy Psychologicznej „Integracja” oraz strony internetowe PieknaMilosc.plPoczucieWlasnejWartosci.plPsychologJeleniaGora.pl. Przyjmuje w gabinecie w Jeleniej Górze oraz udziela konsultacji poprzez Skype. Specjalizuje się w terapii par i relacji.

Pasjonat jogi i wędrówek po górach. Medytuje od kilkunastu lat. Jest certyfikowanym instruktorem medytacji (Szkoła Medytacji i Uważności, Kraków). Ukończył kursy “Mindfulness w praktyce psychoterapeutycznej”, “Podejście uważności (mindfulness) z elementami podejścia współczucia (compassion)”. W Jeleniej Górze prowadzi spotkania i warsztaty świeckiej  medytacji Spokój Umysłu – trening relaksu, oddychania i uważności (sprawdź kiedy najbliższe spotkanie). Uczy technik wywodzących się ze różnych tradycji medytacyjnych a także wchodzących w skład nowoczesnych terapii: Terapii Akceptacji i Zaangażowania ACT, Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu CFT, Dialektycznej terapii behawioralnej (DBT).