Interpretacja snów

Sny są częścią nas, mówią o naszych potrzebach, ujawniają głębokie emocje i są wskazówką co możemy zrobić w codziennym życiu.

Sny stanowią cześć naszego życia, każdej nocy śnimy ok. 2 godzin. Przeważnie niewiele pamiętamy z powszechnych snów, ale można się wytrenować w ich lepszym zapamiętywaniu. Pamiętamy za to sny ważne dla nas, ale mamy problem z nadaniem im znaczenia, z interpretacją.

Sen to ukryte drzwiczki do najgłębszych i najbardziej tajemnych zakamarków duszy
(Carl Gustav Jung)

Zapraszamy na praktyczny warsztat w Jeleniej Górze

Na warsztacie dowiesz się m.in..:

 • Jak zapamiętywać sny?
 • Jakie są rodzaje snów?
 • Które sny interpretować?
 • Na jakich poziomach możesz interpretować swoje sny?
 • Jak interpretować sny – procedura krok po kroku
 • Jakie są niezbędne pytania, które warto sobie zadać podczas interpretacji snu?
 • Co jest kluczem do głębokiej, wartościowej interpretacji?
 • Co tak naprawdę jest ważne podczas interpretacji?
 • Jakie są najczęściej popełniane błędy podczas interpretacji snów?
 • Skąd mam wiedzieć, że interpretacja jest trafna?  
 • Kiedy zastosować Przemianę Snu?
 • Jak zadawać pytania do Siły Wyższej?

Dzięki snom możesz lepiej zrozumieć siebie i pokierować swoim życiem!

Warsztat „Interpretacja snów w ujęciu psychologicznym” odbędzie się w sali szkoleniowej Idea Club Jeleniogórskiego Centrum Rozwoju (tam mamy także swój gabinet) ul. G. Bacewicz 22, Zabobrze). Autorem jest Tomasz Kurzydłowski – psycholog, autor warsztatów rozwojowych, interpretuje swoje sny od 24 roku życia.

Wstęp płatny na sali przed rozpoczęciem warsztatu (wcześniej zarezerwuj miejsce):
a) jedna osoba 90 zł,
b) jeśli zaprosisz kogoś znajomego, to zapłacicie po 80 zł

Miejsca limitowane – koniecznie ZAREZERWUJ sobie miejsce:
> rezerwuję miejsce na Interpretację Snów

Zapytania i informacje:
tel. 663 87 77 87, lub tomasz.kurzydlowski@gmail.com

UWAGA! Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o kolejnych zajęciach w przyszłych miesiącach i ewentualnych zmianach to podaj swój adres email (w każdym momencie możesz się wypisać):

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Centrum Pomocy Psychologicznej „Integracja” s.c., ul. Elsnera 4/18, 58-506 Jelenia Góra. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności.

Jak będzie wyglądać warsztat?
Rozpoczniemy wprowadzeniem do analizy snów wraz z licznymi przykładami. Potem nauczysz się procedury przydatnej do zapamiętywania snów. Następnie poznasz krok po kroku procedurę interpretacji marzeń sennych.

Uczymy się technik na siedząco i na leżąco. Maty znajdują się na miejscu. Proszę, zadbaj o siebie – przyjdź w wygodnych rzeczach, weź ze sobą ulubiony koc, jasiek, ciepłą bluzę i skarpetki (na salę wchodzimy bez obuwia). Także czysty zeszyt i długopis 🙂 Warto mieć kilka zapisanych swoich snów (ale nie jest to konieczne).

Nie będziemy publicznie interpretowali swoich snów. Każdy będzie robił notatki we własnym zeszycie i pracował nad własnym snem samodzielnie. Natomiast, jeśli ktoś będzie miał ochotę opowiedzieć swój sen (i ewentualnie jego interpretację), to proszę bardzo 🙂

Postaraj się być już na sali 10 minut przed rozpoczęciem zajęć!

Zajęcia mają charakter świecki – nadają się dla każdego bez względu na własne poglądy, wyznawaną religię, czy kulturę pochodzenia.

Korzyści z praktyki

 • Otrzymasz gotową procedurę – krok po kroku przejście przez etapy interpretacji snu
 • Warsztatu o interpretacji snów nie zamierzam powtarzać. Dlatego jest to wyjątkowa sposobność nauczenia się pracy z własnymi snami. Przychodzisz na warsztat raz a zdobędziesz umiejętność przydatną przez całe życie!
 • Analiza snu przynosi podpowiedź w jaki sposób rozwiązać problem trapiący Cię podczas dnia (bo sny są także odzwierciedleniem problemów!)
 • Poznanie ważnej części swojego Ja – tej, która odreagowuje w sposób intuicyjno-doświadczeniowy
 • Przyjrzenie się swoim emocjom, dzięki czemu możesz lepiej kontrolować swoje reakcje i zachowanie w codziennym życiu
 • Lepsze rozumienie siebie = lepsze życie!

Wiele cudów manifestuje się we śnie:
wtedy właśnie serce staje się oknem.
Przebudzony, który śni piękne sny, jest znającym Boga.
Przyjmij kurz z jego powiek.
(Rumi)

Prowadzący

Tomasz Kurzydłowski – psycholog, terapeuta par, instruktor medytacji. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Ukończył Studium Psychotroniczne Doradztwa Życiowego (Łódź), Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS ze specjalnością psychologia kliniczna (Wrocław), Studia Zawodowe Coachingu (Wrocław), Studium Terapii Par (Wrocław) i liczne kursy psychologiczne i terapeutyczne.

Autor i współautor programów i warsztatów rozwoju osobistego, m.in. Strategia Budowania Poczucia Własnej Wartości, Lęk Przed Oceną ze Strony Innych, Transformacja Wzorców Miłości i Związków, Spokój Umysłu.

Razem z żoną Joanną Stelmach prowadzi Centrum Pomocy Psychologicznej „Integracja” oraz strony internetowe PieknaMilosc.pl, PoczucieWlasnejWartosci.pl, PsychologJeleniaGora.pl. Przyjmuje w gabinecie w Jeleniej Górze oraz udziela konsultacji poprzez Skype. Specjalizuje się w terapii par.

Pasjonat jogi i wędrówek po górach. Medytuje od kilkunastu lat. Jest certyfikowanym instruktorem medytacji (Szkoła Medytacji i Uważności, Kraków). Ukończył kursy „Mindfulness w praktyce psychoterapeutycznej”, „Podejście uważności (mindfulness) z elementami podejścia współczucia (compassion)”. W Jeleniej Górze prowadzi spotkania i warsztaty świeckiej medytacji. Uczy technik wywodzących się ze różnych tradycji medytacyjnych a także wchodzących w skład nowoczesnych terapii, np.: akceptacji i zaangażowania (ACT), dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), terapii skoncentrowanej na współczuciu (CFT).

Interpretuje własne sny od 24 r.ż. Były takie lata, że właściwie codziennie zapisywał i analizował sny. Wyciągał z nich wnioski do pracy nad własnym rozwojem. W ten sposób zebrał doświadczenie i umiejętności, których będzie uczył podczas warsztatu „Interpretacja snów w ujęciu psychologicznym” 

Tomasz w grocie skalnej