Medytacje dla Początkujących

Na naszym spotkaniu doświadczysz, że świecka medytacja tak naprawdę jest prosta a efekt w postaci wyciszenia, odprężenia, wewnętrznego spokoju jest bardzo wyraźny. Znajdziesz pięć minut dla siebie w ciągu dnia?

 Jelenia Góra

Witaj,

Znajdziesz pięć minut dla siebie w ciągu dnia?

Jeśli tak, to wspaniale, ponieważ tyle wystarczy aby medytować 🙂

Na naszym spotkaniu doświadczysz, że świecka medytacja tak naprawdę jest prosta a efekt w postaci wyciszenia, odprężenia, wewnętrznego spokoju jest bardzo wyraźny.

Pokażę Ci kroki prowadzące do medytacji. Potrenujesz różne techniki. A między nimi będziemy robili sobie przerwy na rozruszanie i herbatę 🙂

Po każdej technice robimy krótką przerwę, więc komfort ćwiczenia jest zapewniony ?

Będziemy trenowali w pozycji siedzącej, więc możesz usiąść na krześle, na wałku, po turecku, na piętach – tak, jak Ci będzie wygodnie. Możesz zmieniać pozycję kiedy tylko zechcesz a ja będę pilnował, aby ćwiczenia nie trwały za długo – aby wszystko przebiegało łagodnie i komfortowo 🙂

Kobieta podczas medytacji

Nie ma żadnych przeszkód do medytowania. Wystarczy usiąść i to robić. Pokażę Ci podstawy i nauczę procesu prowadzącego do głębokiej medytacji. Potem pozostanie Ci samodzielnie praktykować w domu. Oczywiście, pięć minut to na początek. Jeśli medytacja Ci się spodoba, to możesz ją wydłużyć o kolejne minuty i doświadczyć pogłębionych stanów wyciszenia, odprężenia, wewnętrznego spokoju. Możesz także pozostać przy pięciu minutach i to też będzie dobrze!

Medytacje dla Początkujących

Warsztat odbędzie się w sobotę w Idea Club Jeleniogórskim Centrum Rozwoju (tam mamy także swój gabinet) – ul. Bacewicz 22, Zabobrze. Autorem jest psycholog Tomasz Kurzydłowski.

Wstęp: 
Zapłacisz dopiero przy wejściu na salę, ale wcześniej koniecznie ZAREZERWUJ sobie miejsce wysyłając email: tomaszkurzydlowski@gmail.com
Jeśli klikniesz w wydarzeniu na Facebooku „wezmę udział” to masz już rezerwację i nie musisz wysyłać emaila 🙂

Zapytania i informacje:
tel. 663 87 77 87, lub tomaszkurzydlowski@gmail.com

Jak wyglądają zajęcia?
Uczymy się technik siedząc i leżąc. Maty, koce oraz inne akcesoria znajdują się na miejscu.
Przyjdź w wygodnych, najlepiej sportowych rzeczach, weź ze sobą ciepłą bluzę oraz ciepłe skarpetki.

Opinie Uczestników poprzedniej edycji 🙂

Witam Tomaszu, współpraca z Tobą to przyjemność, potrafisz przekazać swoją wiedzę, rozumiesz innych a także wiesz dokładnie o czym mówisz. Ja na spotkaniu dowiedziałam się jak mam pracować ze sobą przy medytacji, jak mam kontrolować swoją świadomość i umysł, który płata nam figle rozpraszając się, o tym niestety nigdzie nie przeczytałam i za to dziękuję. Poza tym cała atmosfera spotkania była bardzo przyjemna. Pozdrawiam serdecznie.
Janina

Witam serdecznie!! Dziękuję za zainteresowanie i dalsze prowadzenie. Na warsztatach otrzymałam podstawowe wskazówki, jak mam postępować i co robić aby rozluźnić ciało i wyciszyć umysł.. Stosuję tę metodę w mojej praktyce i jest ok!!!… Cieszę się z udziału w spotkaniu, i… polecam wszystkim zainteresowanym… WARTO!! Pozdrawiam Ania

Tomasz Kurzydłowski

– psycholog, coach, instruktor medytacji. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Ukończył Studium Psychotroniczne Doradztwa Życiowego (Łódź), Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS (Wrocław) ze specjalnością psychologia kliniczna, Studia Zawodowe Coachingu (Wrocław).

Razem z żoną Joanną Stelmach prowadzi Centrum Pomocy Psychologicznej „Integracja” oraz strony internetowe PieknaMilosc.pl, PoczucieWlasnejWartosci.pl, PsychologJeleniaGora.pl. Przyjmuje w gabinecie w Jeleniej Górze oraz udziela konsultacji poprzez Skype.

Autor i współautor programów i warsztatów rozwoju osobistego, m.in. Strategia Budowania Poczucia Własnej Wartości, Lęk Przed Oceną ze Strony Innych, Transformacja Wzorców Miłości i Związków.

Pasjonat jogi i wędrówek po górach. Medytuje od kilkunastu lat. Jest też certyfikowanym instruktorem medytacji (Szkoła Medytacji i Uważności Macieja Wieloboba w Krakowie). W Jeleniej Górze prowadzi spotkania świeckiej medytacji Spokój Umysłu – trening relaksu, oddychania i uważności (sprawdź kiedy najbliższe spotkanie).

Uczy technik wywodzących się ze świeckich tradycji medytacyjnych a także wchodzących w skład nowoczesnych terapii: poznawczej opartej na uważności, samoakceptacji i zaangażowania, dialektycznej terapii behawioralnej.

Tomasz Kurzydłowski
Tomasz Kurzydłowski podczas zajęć Spokój Umysłu