Spokój Umysłu – trening relaksu, oddychania i uważności

Zapraszamy do wspólnej praktyki wyciszenia, podczas której nauczysz się m.in.: głębokiego relaksu, praktyk uważnościowych, prawidłowego oddychania, technik antystresowych, świeckiej medytacji.

Czujesz się przemęczony pracą i obowiązkami?

Odczuwasz rozdrażnienie, może łatwo się irytujesz?

Zauważasz u siebie inne objawy napięcia np. ucisk w głowie, spięty kark, bóle podbrzusza, kłopoty ze snem?

Czujesz, że brakuje Ci harmonii w życiu?

Jeśli, masz potrzebę odzyskania równowagi w życiu, szukasz sposobów na wyciszenie umysłu, to zapraszamy serdecznie na zajęcia praktyczne Spokój Umysłu: relaks-oddech-uważność.

Spokój Umysłu - harmonia

Spokój Umysłu: relaks-oddech-uważność

W życiu osobistym, jak i zawodowym codziennie dzieje się tak dużo i tak szybko… Zdarzenia jedno za drugim wręcz wdzierają się do naszej świadomości, zachłannie obciążając naszą uwagę i burząc spokój… To wszystko sprawia, że odczuwamy napięcie, pojawia się długotrwały stres i opanowuje nas lęk. Odczuwamy całym sobą, że nie żyjemy w równowadze…

A przecież pragniemy prawdziwej harmonii w życiu!

Czujemy potrzebę zatrzymania się choćby na chwilę…

Powstrzymania gonitwy myśli…

Co oznacza to zatrzymanie się? Oznacza, że pragniemy odczuć odprężenie, wewnętrzny spokój, wyciszenie. Potrzebujemy chwili na refleksję, na wgląd w siebie.

Czujemy, że chcemy o siebie zadbać – o swoje wnętrze, które prosi – WYCISZ SIĘ, USPOKÓJ SIĘ, POOBSERWUJ…

Zapraszamy Cię Poszukiwaczu do wspólnej praktyki wyciszenia. Podczas programu „Spokój Umysłu” nauczysz się m.in.:

Głębokiego relaksu, aby w dowolnej chwili móc się szybko zregenerować

Praktyk uważnościowych (mindfulness), aby świadomie zwolnić tempo życia

Prawidłowego oddychania, aby oczyścić umysł i kierować koncentracją

Technik antystresowych, które szybko zmniejszają napięcie i lęk

– Pierwszych kroków do świeckiej medytacji, dzięki której doświadczysz na sobie wewnętrznej ciszy i harmonii

Wszystko to będzie wspierać Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne!

“Wszyscy pragniemy takiego nastawienia umysłu, które pozwoli nam zachować spokój, kiedy jadąc do pracy, utkniemy w korku. Pragniemy spokoju, który pozwoli nam reagować z rozmysłem, a nie odruchowo, w sporach z rodziną lub kolegami. Spokoju, który sprawi, że nie będziemy roztrząsać przeszłości ani zamartwiać się o przyszłość i w rezultacie dobrze prześpimy całą noc. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby taki stan umysłu był nam zawsze dostępny? Ale w istocie jego uzyskanie w naszym codziennym życiu, zwłaszcza gdy otacza nas chaos, to jedno z największych wyzwań.”
Michael Acton Smith

„Napięty, spięty, nerwowy, niespokojny człowiek współczesny znajduje się w piekielnych trybach wciągających go w stres. Stała nerwowość nie pozwala „trzymać twarzy” wobec bezlitosnych wymagań współczesnego życia, które za przyjemną i pozornie wygodną fasadą ukrywa nieludzki mechanizm i bezpardonową walkę o życie. Jest to zadziwiające, że miliony ludzi żyją pod przygnębiającym wrażeniem „utraty dźwigni”, niemożności wykonania codziennych zadań do końca. Współczesna chemia ze swoimi „pigułkami szczęścia” daje ludziom namiastkę leku, który w efekcie przynosi więcej zła niż dobra. Pigułki nie usuwają przyczyn nerwowości i niepokoju, hamują tylko objawy. Ale istnieją dwa lekarstwa jednocześnie zapobiegające i leczące. Jest to kontrolowany oddech i relaksacja. Ta ostatni jest bezpośrednim antidotum na nerwowość i napięcie.”
Andre van Lysebeth

Treningi w Jeleniej Górze

Treningi pt. „Spokój Umysłu” odbywają się nieregularnie (przeważnie raz w miesiącu) w piątki o godz. 19:00-20:00 w Idea Club Jeleniogórskim Centrum Rozwoju (tam mamy także swój gabinet ul. G. Bacewicz 22, Zabobrze). Autorem jest Tomasz Kurzydłowski – psycholog, instruktor medytacji.

W każdej chwili możesz dołączyć – nie jest wymagany jakiś poziom wiedzy / umiejętności, czy obecność na poprzednich treningach 🙂

W marcu spotykamy się w piątek: 22
W kwietniu w piątek:

Postaraj się być już na sali 10 minut przed rozpoczęciem zajęć!

Wstęp: 20 zł (płatność na sali przed rozpoczęciem zajęć)
Miejsca limitowane – koniecznie ZAREZERWUJ sobie miejsce na Spokój Umysłu:
tomasz.kurzydlowski@gmail.com
Jeśli klikniesz na Facebooku “wezmę udział” to masz już rezerwację i nie musisz wysyłać emaila 🙂

Zapytania i informacje:
tel. 663 87 77 87, lub tomasz.kurzydlowski@gmail.com

UWAGA! Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o kolejnych zajęciach w przyszłych miesiącach i ewentualnych zmianach to podaj swój adres email (w każdym momencie możesz się wypisać):

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Centrum Pomocy Psychologicznej „Integracja” s.c., ul. Elsnera 4/18, 58-506 Jelenia Góra. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności.

Jak wyglądają zajęcia? Uczymy się technik siedząc i leżąc. Maty znajdują się na miejscu. Jeśli możesz weź ze sobą swój ulubiony koc. Przyjdź w wygodnych, najlepiej sportowych rzeczach i koniecznie załóż ciepłą bluzę oraz ciepłe skarpetki.

Zajęcia mają charakter świecki – nadają się dla każdego bez względu na własne poglądy, wyznawaną religię, czy kulturę pochodzenia.

Korzyści z praktyki

Badania na osobach medytujących pokazują korzyści z regularnego praktykowania
(ale też dużo też zależy od temperamentu i sytuacji życiowej w której się znajdujesz):

  • Rośnie wiara w siebie a zmniejsza się poziom lęku
  • Większa kontrola nad reakcjami emocjonalnymi i zachowaniami impulsywnymi
  • Pomoc w zaburzeniach depresyjnych
  • Wzrost poziomu emocji pozytywnych
  • Umiejętność dłuższej koncentracji
  • Poczucie połączenia z otaczającym światem a z tym tolerancja, współczucie, wdzięczność – lepsze relacje z innymi
  • Zagłębienie się we własne wnętrze i przyjrzenie się kim jesteśmy

Polecam zajęcia wszystkim zabieganym i zestresowanym. Sama stosuję niektóre z technik w swojej pracy, kiedy jestem bliska ‘utraty głowy’. Zachowanie spokoju w wielu sytuacjach kiedy krew gotuje się w żyłach to nie lada wyzwanie, ale techniki które poznajemy ułatwiają nam podjęcie takiej pracy. (Dorota)

Prowadzący

Tomasz Kurzydłowski – psycholog, terapeuta par, instruktor medytacji. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Ukończył Studium Psychotroniczne Doradztwa Życiowego (Łódź), Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS ze specjalnością psychologia kliniczna (Wrocław), Studia Zawodowe Coachingu (Wrocław), Studium Terapii Par (Wrocław) i liczne kursy psychologiczne i terapeutyczne.

Autor i współautor programów i warsztatów rozwoju osobistego, m.in. Strategia Budowania Poczucia Własnej Wartości, Lęk Przed Oceną ze Strony Innych, Transformacja Wzorców Miłości i Związków, Spokój Umysłu.

Razem z żoną Joanną Stelmach prowadzi Centrum Pomocy Psychologicznej „Integracja” oraz strony internetowe PieknaMilosc.pl, PoczucieWlasnejWartosci.pl, PsychologJeleniaGora.pl. Przyjmuje w gabinecie w Jeleniej Górze oraz udziela konsultacji poprzez Skype. Specjalizuje się w terapii par.

Pasjonat jogi i wędrówek po górach. Medytuje od kilkunastu lat. Jest certyfikowanym instruktorem medytacji (Szkoła Medytacji i Uważności, Kraków). Ukończył kursy “Mindfulness w praktyce psychoterapeutycznej”, “Podejście uważności (mindfulness) z elementami podejścia współczucia (compassion)”. W Jeleniej Górze prowadzi spotkania i warsztaty świeckiej medytacji. Uczy technik wywodzących się ze różnych tradycji medytacyjnych a także wchodzących w skład nowoczesnych terapii, np.: akceptacji i zaangażowania (ACT), dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), terapii skoncentrowanej na współczuciu (CFT).

Tomasz Kurzydłowski psycholog

Przydatne artykuły z serii Spokój Umysłu