Życiowe problemy 

Jak radzić sobie z życiowymi problemami?

Problemy są częścią życia – są nieuniknione i są… normalne. Jednak wiele osób nie wie jak podchodzić do swoich problemów, boją się ich, nie radzą sobie z nimi tak jakby chcieli, czują się nimi przytłoczeni, stresują się nimi i zamartwiają.
Jak więc radzić sobie z problemami, tymi dużymi i tymi małymi? Jak z ważnymi i nieistotnymi? Jak postępować z rozwiązywalnymi a jak z nierozwiązywalnymi?

Dowiesz się na praktycznym warsztacie już 23 listopada (sobota) w godz. 10:00-16:00

Na warsztacie dowiesz się m.in..:

 • Jak kategoryzować problemy aby szybko dostosować do nich odpowiednie podejście
 • Jak redukować lęk i zamartwianie się problemami
 • Jakie jest najlepsze mentalne i emocjonalne podejście do wszystkich rodzajów problemów
 • Jaka jest strategia aktywnego rozwiązywania ważnych życiowych problemów

Dzięki zdobyciu praktycznych umiejętności poczujesz większy spokój i pewność siebie w obliczu życiowych problemów, wzrośnie Twoja skuteczność radzenia sobie z wyzwaniami życia!

 

Przykładowe problemowe obszary, którymi możesz się zająć:

 • relacje ze znajomymi, rodziną, z małżonkiem/partnerem,
 • edukacja,
 • praca,
 • stan zdrowia (choroby, dieta, aktywność fizyczna)
 • zarządzanie czasem,
 • finanse,
 • życie duchowe

Warsztat „Jak radzić sobie z życiowymi problemami?” odbędzie się w sobotę 23 listopada w godz. 10:00-16:00 w sali szkoleniowej na 2 piętrze w Idea Club Jeleniogórskie Centrum Rozwoju (tam mamy także swój gabinet) ul. Grażyny Bacewicz 22, Zabobrze II). Autorami są Joanna Stelmach – psycholog, psychoterapeutka CBT oraz Tomasz Kurzydłowski – psycholog, terapeuta par.

Wstęp płatny:
a) jedna osoba 180 zł,
b) jeśli zaprosisz kogoś znajomego, to zapłacicie po 160 zł (wpłacasz 320 zł)

Miejsca limitowane – koniecznie ZAREZERWUJ sobie miejsce opłacając bilety/bilety (jak Ci wygodniej):

PŁATNOŚĆ ONLINE > rezerwuję miejsce na warsztat 

PŁATNOŚĆ W GABINECIE (np. przed zajęciami jogi)

PŁATNOŚĆ PRZELEWEM (dopisz swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu):
Centrum Pomocy Psychologicznej „Integracja” s.c.
mBank:  61 1140 2004 0000 3502 5547 1024

 

Zapytania i informacje:
tel. 663 87 77 87, lub tomasz.kurzydlowski@gmail.com

UWAGA! Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o kolejnych zajęciach w przyszłych miesiącach i ewentualnych zmianach to podaj swój adres email (w każdym momencie możesz się wypisać):

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Centrum Pomocy Psychologicznej „Integracja” s.c., ul. Elsnera 4/18, 58-506 Jelenia Góra. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności.

 

Jak będzie wyglądał warsztat?

Rozpoczniemy nauką kategoryzowania przeróżnych problemów życiowych.  Poznasz sposoby podejścia do problemów, które najbardziej służą dobremu samopoczuciu i pozytywnej energii do działania. Dowiesz się, jak aktywnie –  krok po kroku – rozwiązywać męczące Cię, ważne problemy. Przećwiczysz techniki na sobie 🙂 Zajmiemy się także redukcją lęku i innych nieprzyjemnych emocji związanych z zabieraniem się za swoje problemy. Będzie duuuuużo praktyki własnej!
Wyjdziesz z poczuciem, że masz w sobie MOC! 🙂

moduły warsztatu "Jak radzić sobie z problemami życiowymi"

Uczymy się technik na siedząco i na leżąco. Maty znajdują się na miejscu. Proszę, zadbaj o siebie – przyjdź w wygodnych rzeczach, weź ze sobą ulubiony koc, jasiek, ciepłą bluzę i skarpetki (na salę wchodzimy bez obuwia). Także czysty zeszyt i długopis 🙂 

Nie będziemy publicznie opisywali swoich problemów! Każdy będzie robił notatki we własnym zeszycie i pracował nad własnymi problemami samodzielnie. Natomiast, jeśli ktoś będzie miał ochotę opowiedzieć swój problem (i ewentualnie jego rozwiązanie), to proszę bardzo 🙂

Postaraj się być już na sali 10 minut przed rozpoczęciem zajęć!

 

Korzyści z uczestnictwa

 • Otrzymasz gotową procedurę – krok po kroku przejście przez etapy aktywnego podejścia do problemu
 • Wyposażenie na całe życie w cenne, praktyczne umiejętności radzenia sobie z różnymi problemami
 • Już podczas warsztatu zastosujesz przyswojoną wiedzę i umiejętności aby poradzić sobie z wybranymi przez Ciebie trzema własnymi problemami
 • Zmniejszy się poziom Twojego lęku i poczucia bezradności w obliczu życiowych problemów
 • Poczujesz większy wewnętrzny spokój, bezpieczeństwo i pewność siebie
 • Wzrośnie Twoja skuteczność radzenia sobie z wyzwaniami życia
 • Będziesz przykładem dla bliskich, jak podchodzić do problemów w zdrowy i pozytywny sposób!

Wznieś swoją umiejętność radzenia sobie z życiowymi problemami na wyższy poziom!

Już podczas warsztatu zastosujesz przyswojoną wiedzę i umiejętności aby poradzić sobie z wybranymi przez Ciebie trzema własnymi problemami!

Prowadzący

Joanna Stelmach – psycholog, psychoterapeuta.
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz czteroletnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Jest certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Nieustanie podnosi kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach zawodowych.

Tomasz Kurzydłowski – psycholog, terapeuta par, instruktor medytacji. Ukończył Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS ze specjalnością psychologia kliniczna (Wrocław), Studia Zawodowe Coachingu (Wrocław) i liczne kursy psychologiczne i terapeutyczne.

Autorzy i współautorzy programów i warsztatów rozwoju osobistego, m.in. Strategia Budowania Poczucia Własnej Wartości, Lęk Przed Oceną ze Strony Innych, Transformacja Wzorców Miłości i Związków, Pokonaj Kompleksy i Poczuj się Dobrze w Swoim Ciele!

Prowadzą Centrum Pomocy Psychologicznej „Integracja” oraz strony internetowe PieknaMilosc.pl, PoczucieWlasnejWartosci.pl, PsychologJeleniaGora.pl. Przyjmują w gabinecie w Jeleniej Górze oraz udzielają konsultacji poprzez Skype.

Wznieś swoją umiejętność radzenia sobie z życiowymi problemami na wyższy poziom!

Joanna:
Z większością Klientów omawiam kwestie zdrowego i konstruktywnego podejścia do ich problemów, dopasowując to do ich konkretnych potrzeb. Z niektórymi omawiam metody rozwiązywania ich ważnych bieżących, możliwych do rozwiązania problemów, z innymi – jak radzić sobie z problemami, z którymi nic się nie da zrobić, z sytuacjami lub ludźmi na które nie mamy wpływu. Z niektórymi (najczęściej osobami w depresji) omawiam wszystkie te techniki, by wyposażyć ich w poczucie skuteczności wydobywające ich ze stanu w jakim się znajdują i zabezpieczające przed nim w przyszłości.

Obserwując, jak wielu ludziom są potrzebne umiejętności radzenia sobie z problemami, doszłam do wniosku, że przydałby się warsztat obejmujący te metody dla osób nie będących w terapii.

Znajomość tych technik daje spokój, pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa. Biorą się one ze świadomości, że mamy w sobie wiedzę i umiejętności pomagające nam jak najlepiej podchodzić do tego, co przynosi życie. Wiemy jak poradzić sobie ze wszelkimi jego wyzwaniami. To naprawdę niesie poczucie wewnętrznej siły i równowagi.

Czuję się w tym temacie ekspertem, ponieważ sama stosuję te metody z bardzo dobrym skutkiem od lat. Jestem bardzo pozytywnie nastawiona do życia, radzę sobie ze wszystkim i mam w sobie spokojną pewność, że poradzę sobie z czymkolwiek postawi przede mną życie. Trudne sytuacje nie trwają u mnie zbyt długo, bo albo zmieniam swoje nastawienie do nich, albo zmieniam te sytuacje. To sprawia że od lat jestem po prostu szczęśliwym człowiekiem.