Psychoterapia poznawczo-behawioralna

Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest leczeniem zaburzeń psychicznych, które wykorzystuje w tym procesie zarówno metody pracy z myślami (poznawcze) jak i z zachowaniem (behawioralne).

Metody poznawcze koncentrują się na zmianie sposobu myślenia – co ma dalszy wpływ na emocje i zachowanie jednostki. Metody behawioralne skupiają się na wypracowaniu nowych sposobów zachowania, co przekłada się także na zmiany w myśleniu i emocjach.

Skuteczność psychoterapii poznawczo-behawioralnej potwierdzona naukowo

Terapia poznawczo-behawioralna to zbiór procedur, które są przebadane i sprawdzone – ich skuteczność udowodniono w licznych badaniach naukowych. Nurt ten wciąż się rozwija i obecnie jest najpopularniejszą metodą terapeutyczną zalecaną w wielu zaburzeniach psychicznych.

Zaburzenia, w których pomocna jest terapia poznawczo-behawioralna

Najczęstsze problemy z jakimi przychodzą Klienci na terapię poznawczo-behawioralną (i są udokumentowane dowody na skuteczność tej terapii w tych zaburzeniach):

 1. Zaburzenie lękowe z napadami lęku (lęk paniczny)
 2. Agorafobia
 3. Fobia społeczna
 4. Zaburzenie lęku uogólnionego (GAD)
 5. Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD = nerwica natręctw)
 6. Zaburzenie stresowe pourazowe (PTSD)
 7. Zaburzenia nastroju (depresja, CHAD)
 8. Zaburzenia snu (bezsenność)

Terapia poznawczo-behawioralna jest pomocna także w sytuacji, gdy ktoś ma trudność w poradzeniu sobie z jakimiś ważnymi dla niego problemami w pracy zawodowej i w życiu osobistym / związkowym:

 • Stres
 • Samoocena
 • Rozwiązywanie problemów
 • Terapia par

Psychoterapeuta – umów się na spotkanie  

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej pomocy. Oboje mamy rzetelne przygotowanie – jesteśmy psychologami. Joanna ukończyła także czteroletnie studia podyplomowe w psychoterapii poznawczo-behawioralnej. A Tomasz jest w trakcie tych studiów. Ponadto nieustannie dokształcamy się na szkoleniach specjalistycznych.

Angażujemy się w naszą pracę i staramy się ją wykonywać jak najlepiej, aby Twój czas, wysiłek i pieniądze włożone w terapię okazały się jedną z najlepszych inwestycji Twojego życia! Nie wahaj się – nie musisz borykać się z problemami samodzielnie! Jesteśmy tu żeby Ci pomóc!

Przyjmujemy osoby dorosłe w gabinecie w Jeleniej Górze i poprzez Skype / telefon.

Joanna Stelmach 
tel. 665 36 63 63, email: psycholog@joannastelmach.com

Tomasz Kurzydłowski
tel. 663 87 77 87, email: integracja@psychologjeleniagora.pl

Zobacz cennik i jak dojechać

Artykuły o problemach psychicznych na PieknaMilosc.pl