Tomasz Kurzydłowski – psycholog, terapeuta par

Rejestracja tel.: 663 87 77 87

Gabinet nr 1 – ul. Grażyny Bacewicz 22, 58-506 Jelenia Góra
(Idea Club Jeleniogórskie Centrum Rozwoju)

pon-pt od 9.00 do 22.00
sob od 9.00 do 15.00
Terminy wizyt dostosujemy do Twoich możliwości. Możesz także samodzielnie dokonać rejestracji online.

Oprócz spotkań w gabinecie prowadzę także konsultacje za pomocą Skype

email: integracja@psychologjeleniagora.pl

Konsultacja indywidualna

Spotkania dla osób dorosłych – psychologia & terapia akceptacji i zaangażowania ACTTomasz Kurzydłowski - psycholog, coach, terapeuta par i małżeństw, trener uważnosci

I. Stres –

  • Zawodowy: przemęczenie i przeciążenie pracą / wypalenie zawodowe
  • Doświadczenie traumatyczne w wyniku wypadku (ASD/PTSD) + opinia do dokumentacji sądowej
  • Pomoc psychologiczna osobom po doświadczeniach traumatycznych
  • Pomoc psychologiczna dla osób chorych i ich opiekunów (np. choroba Alzheimera, demencja)
  • Trening relaksacji i uważności
  • Trening podstaw medytacji
    Jeśli chcesz pouczyć się medytacji pod okiem instruktora, to zapraszam na sesje indywidualne, na których krok po kroku opanujesz dobrane dla Ciebie metody i techniki medytacji.

II. Motywacja

III. Trudne emocje w wyniku porażki, kryzysu osobistego / zawodowego, małżeńskiego, np. radzenie sobie po rozstaniu

IV. Niska samoocena / poczucie własnej wartości

V. Podejmowanie decyzji / planowanie / osiąganie celów

VI. Poczucie pustki i braku sensu w życiu

VII. Problemy osobiste i życiowe kryzysy

Problemy par: konsultacje, psychoedukacja, terapia par i małżeństw

Jest to główny obszar mojej praktyki zawodowej – praca z parami począwszy od jednorazowych konsultacji, poprzez kilka sesji psychoedukacyjnych, po wsparcie długoterminowe w formie terapii.
W tym znajduje się m.in. nauka radzenia sobie z problemami związkowymi, metody rozwiązywania konfliktów, podejście do seksualności, treningi komunikacji, badanie wzajemnych oczekiwań itd.
Zobacz: szczegółowy opis terapii par i małżeństw

Grupy wsparcia i samorozwoju

Prowadzę wykłady, warsztaty oraz grupy samorozwojowe. W 2019 roku będzie poruszana tematyka poczucia własnej wartości , związkówstresu.

> PEWNOŚĆ i WIARA W SIEBIE poświęconej samoocenie/poczuciu własnej wartości

LEKCJE MIŁOŚCI – cykl spotkań rozwojowych dla par i osób zainteresowanych tworzeniem zdrowych relacji

Raz w miesiącu zapraszam na autorski program SPOKÓJ UMYSŁU – godzinny trening obejmujący naukę relaksacji, uważności i medytacji. Dla wszystkich zmagających się z poczuciem przemęczenia, napięcia i stresu w codziennym życiu.

Raz na kwartał trzygodzinne sobotnie warsztaty – RELAKSACJE i MEDYTACJE – ćwiczenia rozwojowe odprężające ciało i umysł.

Wydarzenia sprawdź w zakładce warsztaty.

Tomasz Kurzydłowski – psycholog, terapeuta par w Jeleniej Górze

Pracuję w nurcie psychologii pozytywnej, oraz terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Szczególnie interesuje mnie obszar zmiany osobistej i motywacji. Specjalizuję się w terapii par i małżeństw.

Ukończyłem Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS ze specjalnością psychologia kliniczna (Wrocław), Studia Zawodowe Coachingu (Wrocław), Studium Terapii Par (Wrocław), Intensywny kurs Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) z elementami Psychoterapii Opartej na Analizie Funkcji (FAP) i Uważności (Poznań). Obecnie: Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS (Wrocław) i szkolenia z Terapii Par Skoncentrowanej na Emocjach (Poznań).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Nieustannie szkolę się w dziedzinie psychologii, terapii par i rozwoju osobistego:
Terapia par:
Terapia Skoncentrowana na Emocjach dla Par (Core Skills 1&2); Terapia Skoncentrowana na Emocjach dla Par (Externship); Techniki poznawczo-behawioralne w terapii par; Praca z parą w sytuacji wystąpienia zdrady (paradygmat poznawczo-behawioralny); Akademia Terapii Par; Terapia par prowadzona w nurcie poznawczo-behawioralnym CBT; Wzmacnianie relacji interpersonalnych. Integracja terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz schematów; Terapia par w ujęciu Terapii Skoncentrowanej na Emocjach EFT; Studium Terapii Par (nurt systemowy).

Terapia Akceptacji i Zaangażowania ACT (III fala terapii behawioralnych):
6 kroków do elastyczności z matrycą ACT ; FAP: Wzmacnianie pozytywnych działań, CFT i terapeutyczna miłość FAP; Konceptualizacja przypadku i planowanie interwencji w ACT;  Wykorzystanie ACT w depresji; Elastyczna ekspozycja przy OCD i pokrewnych problemach; Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wprowadzenie do pięciu zasad FAP; ACT w żałobie; Intensywny kurs Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) z elementami Psychoterapii Opartej na Analizie Funkcji (FAP) i Uważności.

Jestem współautorem programów szkoleniowych z zakresu rozwoju osobistego, m.in. Strategia Budowania Poczucia Własnej Wartości, Lęk Przed Oceną ze Strony Innych, Relaksacja i Medytacja, Spokój Umysłu. Współtworzę kilka stron internetowych, m.in.: PieknaMilosc.pl, PoczucieWlasnejWartosci.pl.

Moje pasje to joga i wędrówki po górach, oraz III fala terapii behawioralnych, w których istotnym elementem jest uważność (mindfulness): Terapia Akceptacji i Zaangażowania ACT, Dialektyczna Terapia Behawioralna DBT, Terapia Skoncentrowana na Współczuciu CFT.